Michálek a Rusnák sa kvalifikovali na ME

• Kanoistika / Šport
  • 18. júna 2014, 15:22
  • Autor:sita

V úvode dvojdňových kvalifikačných pretekov slovenských rýchlostných kanoistov na júlové majstrovstvá Európy (ME) sa vo štvrtok v Račiciach v očakávanom súboji v K4 na 1000 metrov zrodilo víťazstvo mladého štvorkajaku v zložení Marek Krajčovič, Gábor Jakubík, Viktor Demin a Piešťanec Matej Michálek. Víťazná loď si vybojovala účasť na ME v nemeckom Brandenburgu, ktoré sa uskutočnia 11.-13. júla.

„Najbližší štart v Brandenburgu! Kvalifikačné preteky na 1000 m sme vyhrali aj vďaka ľuďom, ktorí nám držali palce a podporovali nás,“ napísali na svojom facebookovom konte reprezentanti z K4, ktorí vlani získali tituly majstrov sveta aj Európy do 23 rokov. Dobrú formu potvrdili aj tentoraz, keď dokázali zvíťaziť nad skúsenejším kvartetom Martin Jankovec, Peter Gelle, Erik Vlček, Juraj Tarr.
Miestenku na európsky šampionát si v Račiciach v kategórii C1 na 1000 m vybojoval aj ďalší piešťanský kanoista M. Rusnák.