Hasiči po Kolonádovom moste nebudú môcť prejsť

  • Spravodajstvo
  • 17. júna 2014, 09:38
  • Autor:jk

Z rokovania zástupcov všetkých zainteresovaných zložiek, ktorých sa dotkne odstávkaKrajinského mosta v Piešťanoch, vyplynulo, že cez Kolonádový most sa budú môcť presúvať vozidlá vykonávajúce špeciálne úlohy len s hmotnosťou do 3,5 tony. Komunikácia tak zostane neprístupná pre hasičov, tí totiž nedisponujú žiadnou zásahovou technikou nižšou, než bude povolená hmotnosť.

„V praxi to znamená prejazd označených sanitiek, vozidiel rýchlej záchrannej služby a policajných automobilov cez Kolonádový most a potom po dočasnými dopravnými značkami vyznačenej trase cez Kúpeľný ostrov,“ informoval nás Tibor Hlobeň z kancelárie primátora Piešťan. Po moste bude môcť súčasne v oboch smeroch prechádzať len jediné auto rýchlosťou maximálne 20 kilometrov za hodinu. V nočných hodinách prejazdy zabezpečí svetelná výstražná signalizácia. Na dodržanie týchto pravidiel dohliadne nepretržitá služba členov mestskej polície. Mesto vodičov upozorňuje, že každý pokus prejazdu cez Kolonádový most bez výnimky vyriešia na mieste blokovou pokutou.
„Vyjadrenie statika je záväzné aj pre pracovníkov Okresného riaditeľstva Hasičského záchranného zboru v Piešťanoch (HaZZ), i keď vystavuje červenú prejazdu hasičskej záchrannej techniky cez most,“ vyjadril sa hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave Tomáš Bílik.

Viac sa dočítate v Piešťanskom týždni číslo 25, ktoré je v predaji od 17. júna.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 30. januára. V Piešťanoch sa 30. januára 1911 narodil akademický sochár Valér Vavro. Meniny má Ema.
  • 29.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana