Vodiči, jazdite opatrne a nepreceňujte svoje sily!

  • Spravodajstvo
  • 12. júna 2014, 11:05
  • Autor:KRPZ

Dnes krátko po polnoci došlo opäť k tragickej dopravnej nehode na diaľnici D1.

Vodič poľského kamiónu Mercedes Benz Axor, ktorý mal na ložnej ploche naložené Iveco,   jazdil po diaľnici D1 v smere na Bratislavu. Pri Trnave z nezistených príčin narazil do zvodidiel na pravej strane a následne bolo auto odhodené do stredových zvodidiel. Zadná časť auta prešla do protismeru a predná zostala na betónových zvodidlách. Z ložnej plochy sa uvoľnilo prevážané Iveco, ktoré spadlo na cestu v protismere. V tom čase sa smerom na Žilinu pohybovalo auto Mercedes Vito, ktorého vodič nestačil ubrzdiť a narazil do uvoľneného Iveca. 33 ročný vodič z Oravskej Lesnej utrpel ľahké zranenia.  Pri prvotnom náraze do zvodidiel vpravo sa na kamióne Mercedes Benz Axor odtrhla jeho palivová nádrž a po ceste sa rozliala nafta. V tom istom smere sa pohybovala bratislavská Honda CR-V. 37 ročný vodič pre rozliatu naftu nestačil ubrzdiť a do náhle vytvorenej prekážky, palivovej nádrže, narazil, pričom ju tlačil niekoľko metrov pred sebou. Vodič Hondy z Bratislavy sa pri nehode nezranil. Vodič poľského kamióna, ktorý sa pravdepodobne nevenoval plne vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke, utrpel zranenia, v dôsledku ktorých zomrel. Jeho spolujazdec sa zranil ľahko. Presné príčiny a okolnosti polícia vyšetruje.

Polícia apeluje na vodičov, aby nepreceňovali svoje sily a schopnosti. Niekedy stačí sekunda nepozornosti a môže dôjsť ku kolízii s fatálnymi následkami. Zákon jednoznačne hovorí, že vodič je povinný venovať sa plne vedeniu vozidla a sledovať situáciu v cestnej premávke. V týchto horúcich dňoch môžu aj vodiči ľahšie podľahnúť únave, preto by mali sadať za volant len riadne oddýchnutí a včas reagovať na únavu svojho tela. Podľa zákona vodič nesmie viesť vozidlo, ak je jeho schopnosť viesť vozidlo znížená najmä úrazom, chorobou, nevoľnosťou alebo únavou.

0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
Dnes je pondelok 6. februára. Tento deň je Svetovým dňom bez mobilu. Meniny má Dorota.
  • 05.02.2023, 22:25
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 6. februára 2023
Meniny má Dorota, zajtra Vanda