Šiesty ročník Festivalu Doda Šošoku odštartujú Peter Lipa a Casey Benjamin

  • Kultúra a spoločnosť
  • 12. júna 2014, 14:07
  • Autor:ts

Vernisážou 6. ročníka výstavy „Karikatúra a jazz“ a vystúpením špičkovej formácie Fats Jazz Band pred vypredanou Art Jazz Gallery Kursalon neoficiálne začal 6. ročník medzinárodného jazzového Festivalu Doda Šošoku už minulý piatok.

Naostro však festival odštartuje už o dva dni – v piatok 13. júna. Už podvečer (od 17,00 h) na terase Kursalonu privedie návštevníkov do nálady legendárny Seredský Dixieland Band, ktorý už viac ako 40 rokov produkuje na Slovensku aj v zahraničí špičkový tradičný jazz.
Ich koncert bude zároveň pozvánkou na večerný dvojprogram (od 20,15 h) v Art Jazz Gallery. Prvým headlinerom piatkového večera FDŠ bude náš Peter Lipa, ktorý patrí k najvýznamnejším osobnostiam slovenského jazzu a je známy nielen ako spevák, ale aj ako hlavný promotér Bratislavských jazzových dní. V jeho Peter Lipa Band-e sa na saxofóne predstaví ďalší špičkový slovenský jazzmen – Rado Tariška.
Po krátkej prestávke bude pódium AJG patriť viťazovi Grammy, skvelému americkému saxofonistovi Casey Benjaminovi, ktorý spolupracoval a spolupracuje so svetovými  jazzovými, hip-hopovými ale aj hviezdami RnB. Na Slovensko ho pozval dnes stále síce vekom ešte mladý, ale v hudbe už skúsený bubeník David Hodek. Spolu s domácim Tomášom Gajlíkom,  Laci “Gitano“ Nagyom a Tamasom Heiligom ponúknu určite nezabudnuteľný zážitok.

Vlado Vizár Revival & Traditional Jazz Band feat. Patrícia Páleničková
 
Druhý festivalový deň – sobota 14. júna  podvečer bude patriť opäť tradicionálu na terase Kursalonu. Predvedú ho Vlado Vizár s Dušanom Húščavom, Andrejom Šebom, Martinom Ďurdinom, „Piešťancami“ Petrom Jankechom a Janom Babičom a ako ich hosť speváčka a gitaristka Patrícia Páleničková.
Po prvý raz sa v hlavnom programe festivalu v sobotu o 20,15 h predstaví mladá generácia – čerstvý absolvent hudobnej školy v Grazi a náš rodák Andrej Urminský privedie so sebou začínajúcich, ale už ocenených priateľov z Maďarska, Grécka a Brazílie. Ako formácia Andrej Urminský International Quartet návštevníkom predstavia najmä skladby zo spoločného debutového EP „Four + 1“.
Hary Sokal Groove
 

Záverečný koncert bude patriť človeku, ktorý otváral pôvodnú Art jazz Gallery na Winterovej ulici. Harry Sokal prvotriedny rakúsky saxofonista, spoluhráč Art Farmera, Carla Bley ale aj Joe Zawinula, privedie so sebou Raphaela Wressniga, ktorého hra na hammond organe priviedla piešťanský jazz klub do varu už minulý rok a vynikajúceho bubeníka Alexa Deutscha, ktorý bol v roku 2006 hudobníkom roka v Rakúsku a získal cenu Hansa Kollera. Alex dlhý čas pôsobil v USA a hral napríklad aj s Jerry Bergonzim, ktorého sme mali možnosť v Piešťanoch vidieť a počuť v rámci druhého ročníka festivalu. (Apropo Harry má tento rok „60“ a ako darček by isto uvítal aj plnú Art Jazz Gallery…)
Piešťanské festivalové noci budú aj v piatok i v sobotu pokračovať neformálnou jam session hlavných protagonistov i ďalších hudobníkov, ktorí prídu na koncert. Lístok na jeden festivalový deň stojí 12 eur a posledné vstupenky sú ešte v predaji v Kursalone na bare. Pozývame Vás!

Program VI. ročníka Festivalu Doda Šošoku v Kursalone
Karikatúra a jazz – výstava v Art Jazz Gallery

Piatok 13.06.2014
18:00 h                Seredský Dixieland Band
20:15 h                Peter Lipa Band
21:45 h                David Hodek & Friends feat. Casey Benjamin (USA)
23:00 h                Jam session


Sobota 14.06.2014
18:00 h                Vlado Vizár Revival & Traditional Jazz Band feat. Patrícia Páleničková                                              
20:15 h                Andrej Urminský International Quartet (SK, EL, H, BRA)
21:45 h                Harry Sokal Groove feat. Raphael Wressnig (AT)
23:00 h                Jam session

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 22. apríla. Tento deň je Dňom zeme a Svetovým dňom modlitieb za kňažské a rehoľné povolania. Meniny…
  • 22.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 23. apríla. Tento deň je Svetovým dňom kníh a autorských práv. Meniny má Vojtech.
  • 23.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 23. apríla 2024
Meniny má Vojtech, zajtra Juraj