Mototuristi sa túlajú svetom už tridsať rokov

  • Šport / Ostatné športy
  • 12. júna 2014, 12:19
  • Autor:red

Už je to tridsať rokov, čo sa na Výtokoch v Moravanoch nad Váhom začalo stretávať niekoľko rodín, aby sa venovali mototuristike a relaxu. Postupne sa klub rozrástol na šestnásť rodín. Založili Camping a Caravaning Club Piešťany, ktorý funguje dodnes.

Jeho členovia už od počiatku chodili po slovenských kempingoch, spoznávali krásy prírody, no navštevovali aj zahraničné kempingy v Poľsku, Maďarsku, Čechách, Španielsku, Grécku, bývalej Juhoslávii, Rumunsku i v Bulharsku. Dostali sa aj do Rakúska, Nemecka a Dánska, v tom čase zakázaných.
„Naše deti zažívali krásne detstvo. Tie najmenšie sme nosili v sedačkách na chrbtoch,“ povedal pre Piešťanský týždeň prezident klubu Ľubomír Tuchscher. Po roku 1989, keď už neboli povinné prvomájové manifestácie, sa vždy celé rodiny mototuristov stretli na prvého mája pri soche barlolámača a absolvovali pešiu túru cez Červenú vežu a Bacchus vilu na Havran a odtiaľ do Ratnoviec na futbalový štadión. „Tu sme si založili ohník, zaspievali slovenské piesne, medzi nimi aj našu najmilšiu Ešte som nevidel,“ dodal člen výboru Milan Boďo. „Po rokoch sme zostarli, no v nezabudnuteľných akciách pokračujeme ďalej. Dnes už na ne chodia aj deti našich detí.“
Do veľkej mototuristickej partie patria rodiny Beleščákovcov, Boďovcov, Gieslovcov, Hromádkovcov, Koprnovcov, Kubicovcov, Macánkovcov, Matúšovcov, Mišurovcov, Tuchscherovcov, Valovičovcov, Vaštíkovcov, Vlnkovcov, ale aj Rudolf Biskupič, Ján Mokoš, Eva Šrámková, Mária Šišková a Eva Morávková.

Dočítate v Piešťanskom týždni číslo 24, ktoré je v predaji od 10. júna.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 30. januára. V Piešťanoch sa 30. januára 1911 narodil akademický sochár Valér Vavro. Meniny má Ema.
  • 29.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana