Smútok sa preniesol do všetkých škôl v Trnave

  • Spravodajstvo
  • 10. júna 2014, 11:20
  • Autor:sita

Zapálením štyroch sviečok si v pondelok 9. júna na poludnie pripomenuli stredné školy v Trnave štyri mladé vyhasnuté životy. V školách nechýbali kvety a rôzne odkazy. Uctili si tak obete piatkovej tragédie.

Riaditeľov škôl oslovila s myšlienkou na spoločné uctenie si obetí Erika Hájiková z Odborného učilišťa internátneho v Trnave. „Všetky trnavské stredné školy takto vyjadrujú spoluúčasť rodičom obetí, spolužiakom a pedagógom športového gymnázia,“ povedala. Pred vchodom do učilišťa boli okrem sviečok aj štyri biele kvety a odkaz Sme s vami.
Riaditeľ Strednej priemyselnej školy stavebnej Dušana Jurkoviča
v Trnave Ján Godály sa študentom prostredníctvom rozhlasu prihovoril už ráno. Sviečky zapálili na poludnie vo vestibule. „Pre riaditeľa nie je horšia situácia, ako prehovoriť na pohrebe žiaka,“ povedal Godály. V Športovom gymnáziu Jozefa Herdu sa v pondelok nevyučovalo, žiaci sa rozprávali s učiteľmi. Podľa riaditeľa Jozefa Jančoviča sa budú v ďalších dňoch pedagógovia snažiť dostať život v škole do normálnych koľají. Do školy prišli aj niektorí zo žiakov, ktorí sedeli v piatok popoludní v autobuse, čo zišiel z diaľnice a prevrátil sa. Riaditeľ Jančovič bol počas víkendu v kontakte s rodičmi obetí aj zranených žiakov.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zdenko, zajtra Gabriela