Takto sa staráme o zeleň!

  • Spravodajstvo
  • 6. júna 2014, 12:14
  • Autor:ip

Čitateľ Piešťanského týždňa zaslal do redakcie fotografie stromu, ktorý sa nachádza na Sadovej ulici v Piešťanoch. Snímky poškodenej dreviny spravil v nedeľu 25. mája. Na obrázku je vidno, ako niekto zámerne poškodil kôru na kmeni.

„Ide o likvidáciu stromu priamym zásahom človeka,“ uviedol vo svojom stanovisku čitateľ. K situácii sa vyjadrila krajinná architektka Eva Wernerová: „Spôsob orezávky kôry je vyslovený zámer strom zlikvidovať. Odbalením kôry sa preruší tok vody a živín v drevine, a tá začne vysychať. Rez je vykonaný tak nízko nad zemou, aby ho príliš nebolo vidieť, o to viac mi pripadá čin zákernejší a má bližšie k trestnému činu.“ Dodala, že humánnejšie by bolo požiadať o asanáciu stromu.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 23, ktoré je v predaji od 3. júna.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 25. júna 2026
Meniny má Tadeáš, Olívia, zajtra Adriána