Slovo kamarát má váhu zlata

  • Spravodajstvo
  • 6. júna 2014, 13:13
  • Autor:vd

Triedna učiteľka Mária Farkašová svojich čašníkov a servírky zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Piešťanoch naučila nielen technike obsluhy, ale aj života.

Veselá partia maturantov – budúcich majstrov svojho odboru sa dokázala počas štyroch rokov štúdia, ale i zábav a tancovania vypracovať na kvalitný kolektív. Slovo kamarát tu má pridanú hodnotu!
„Moji študenti maturujú zo slovenčiny, angličtiny i nemčiny, ale aj z odborných predmetov, akými sú technika obsluhy, ekonomika, náuka o potravinách a výžive, technológia prípravy jedál či účtovníctvo,“ povedala pre Piešťanský týždeň M. Farkašová.
V tejto triede sú vynikajúci študenti. Rastislav Jakubkovič má nielen dobré známky, ale aj úspechy v gastro súťažiach. Nikola Aghová reprezentovala školu a výborne sa učí. Servis jedál a nápojov sú doménou Ľuboša Doležálka, Šimona Treskoňa a Matúša Remiša, ktorí školu reprezentovali na gastronomických súťažiach. „Sme super kolektív. Najlepšie si však rozumieme pri na výletoch, zábave a hudbe až do rána. Nikdy nebol problém vyzbierať peniaze na dobrú vec,“ žartovali študenti.
Niektorí študenti sa hlásia na vysoké školy, väčšina však vkročí rovno do života. Uplatnenie chcú nájsť najmä v zahraničí.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 23, ktoré je v predaji od 3. júna.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Téma piešťanského aquaparku na februárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva opäť po dlhej dobe ožila. V rámci bodu, ktorý sa zaoberal aktualizáciou…
  • 23.02.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
pondelok, 26. februára 2024
Meniny má Viktor, zajtra Alexander