Leopoldov chce modernú radnicu

  • Spravodajstvo
  • 6. júna 2014, 16:02
  • Autor:sita

Samospráva sa rozhodovala medzi jej rekonštrukciou a nadstavbou alebo výstavbou novej budovy, túto úlohu však prenechala súťažiacim. Mestskí poslanci na nové sídlo samosprávy vyčlenili 800-tisíc eur.

Verejné obstarávanie, v ktorom je rozhodujúcim kritériom architektonická kvalita, a nie najnižšia cena, je podľa odborného konzultanta Ondreja Marka na Slovensku výnimočnou udalosťou. V západnej Európe ide o bežnú prax, ktorá prispieva ku kvalite budov a priestorov postavených z peňazí daňových poplatníkov.
Mestský úrad v Leopoldove sídli momentálne v asi storočnej budove, ktorá podľa primátora Milana Gavorníka nevyhovuje po stránke estetickej, priestorovej ani architektonickej. „Chceli by sme postaviť objekt, ktorý zodpovedá po architektonickej stránke 21. storočiu, chceme postaviť objekt, ktorý bude tvoriť s novovybudovaným námestím určitý celok a bude jeho modernou súčasťou,“ povedal Gavorník. Zároveň by však podľa neho bolo dobré, keby súťažné návrhy využili aj niektoré priestory z terajšej budovy.

0 Shares

Najnovšie správy

streda, 1. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika