Abstraktné diagonály rozprávajú vlastné príbehy

  • Kultúra a spoločnosť / Výstavy
  • 6. júna 2014, 15:57
  • Autor:ip

V piešťanskom Dome umenia otvorili výstavu diel autorov zo Slovenska, Rakúska a ďalších krajín. Od stredy 28. mája sprístupnili prezentáciu Dialog Diagonal medzinárodného klubu umelcov Art Diagonal.

Na výstave sa zúčastnil prezident umeleckého klubu Kurt Freundlinger. Uviedol, že názov zoskupenia a výstavy vystihuje dialóg – rozhovor medzi umelcami, návštevníkmi výstav a tiež dielami. To všetko majú znázorňovať diagonály. Ide o stieranie hraníc v obrazoch a predmetoch, ktoré sú v najväčšej miere abstraktné. „Niektoré veci sa nedajú zobraziť v konkrétnom ponímaní, ale abstraktne sa dá chápať všetko. Takto sa dá sprostredkovať myšlienka a vytvoriť niečo nové, ukázať nový prístup k veciam,“ povedal počas výstavy prezident klubu.
Prezentáciu osemnástich autorov výtvarných diel si záujemcovia budú môcť pozrieť počas otváracích galérie Domu umenia do 27. júna.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 23, ktoré je v predaji od 3. júna.

0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
nedeľa, 5. februára 2023
Meniny má Agáta, zajtra Dorota