V Šterusoch vykopali vojnovú sekeru

  • Spravodajstvo / Región
  • 4. júna 2014, 14:01
  • Autor:zš

Aj v Šterusoch mali deti na svoj sviatok o zábavu postarané. Obecný úrad v spolupráci s dobrovoľníkmi i tento rok zabezpečil zábavu pre tých najmenších.

Sobota 31. mája sa niesla v znamení indiánskeho kmeňa Ščerukiov, ktorí učili malých bojovníkov vrhať oštepom, bojovať palicou, hľadať a ryžovať zlato. Lukostrelci Horného Húščia 3D zo Starej Turej predviedli streľbu z lukov, ktorú si mohli vyskúšať aj odvážni chlapci. Dievčatá sa učili vyrábať náramky priateľstva, deky či lapače snov.
Občianske združenie Pine ridge z Duboviec pripravilo indiánsku hru o mladom bojovníkovi, ktorý sa zaľúbil do náčelníkovej dcéry. Keďže ona mu lásku neopätovala, rozhodol sa zradiť a potupiť vodcu kmeňa. Ako to už v detských príbehoch býva zvykom, príbeh sa skončil šťastlivo. Na znak zmierenia bola veľká oslava, na ktorej sa zabávali aj susedné kmene.
Športové kempy lákali aj nadšencov hry lakros, ktorú predviedli dvaja slovenskí reprezentanti. V tvorivom stane bolo maľovanie na tvár, kreslenie, zapletanie vrkočov. Preťahovanie lanom a zlatú bránu si užili všetky deti a na záver dostali aj sladkú odmenu z rúk starostky Šterús Zdenky Vlkovičovej.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 23, ktoré je v predaji od 3. júna.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. marca 2024
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich