Tablo ako pocta triednej učiteľke

  • Spravodajstvo
  • 4. júna 2014, 09:27
  • Autor:ip

Týždne učenia majú za sebou aj štvrtáci zo Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch. Áčkarov k maturitám viedla triedna učiteľka Hyacinta Michalková. Od začiatočného spoznávania v prvom ročníku prešlo už veľa času a zo žiakov, ktorí nie sú iba z najbližšieho okolia, sa stal dobrý kolektív.

„V triede je nás osemnásť a mali sme spolužiačku, ktorá reprezentovala Slovensko v sánkovaní. Ja sa venujem folklórnemu tancu a spevu. Zistila som postupom rokov, že zopár študentov z triedy tiež baví folklór, ale nevenujú sa mu. Naši chalani sú ovocinári a niekoľkokrát sa zúčastnili súťaže v reze viniča a reze jabloní. Jozef Ďurica, Mário Gončár, Šimon Krist, Roman Zmajkovič sa umiestnili na pekných miestach. Chcela by som pokračovať v štúdiu záhradníctva a rovnako zmýšľa aj viacero ľudí z triedy,“ povedala študentka Kristína Nekorancová.
Ďalší z áčkarov si hľadajú prácu doma alebo v zahraničí. „Maturity boli celkom stresovým obdobím. Pre mňa hlavne tie písomné. Na ústnych sme mali slovenčinu, angličtinu alebo nemčinu, odborné predmety ako ovocinárstvo, kvetinárstvo, zeleninárstvo, sadovníctvo, ochrana rastlín, stroje a zariadenia, ekonomika a podnikanie a účtovníctvo. Bolo toho dosť, ale dalo sa to zvládnuť,“ dodala K. Nekorancová.
Tablo mali štvrtáci jednoduché a jedinou ich podmienkou bolo vyfotiť sa v školskom sade. Takto si chceli uctiť ich triednu učiteľku. Je totiž ovocinárka a aj prostredníctvom nej áčkarom prirástlo toto miesto v areáli školy k srdcu.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 23, ktoré je v predaji od 3. júna.

0 Shares

Najnovšie správy

Na Ulici Jána Hollého v Pobedime sa v piatok 3. februára šmyklo osobné auto tak, že ostalo visieť prednou časťou…
  • 06.02.2023, 23:47
  • Krimi / Spravodajstvo / Región
Dnes je streda 8. februára. Tento deň je Dňom pre bezpečnejší internet. Meniny má Zoja.
  • 07.02.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 8. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko