O body hrali za hranicami

  • Vodné pólo / Šport
  • 4. júna 2014, 15:31
  • Autor:R. Chlpek

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany odohrali v dňoch 17.-18. mája tretí extraligový turnaj B-skupiny, ktorého usporiadateľom bolo Komárno. Všetky zápasy sa hrali v maďarskom Komárome, nakoľko domáci nemali k dispozícii regulárny bazén. Piešťancom sa podarilo jedno stretnutie vyhrať, keď zdolali Vrútky, a sú zatiaľ na štvrtom mieste.

V úvodnom zápase sa zverenci trénera Martina Berlanského stretli s hráčmi KVP Komárno. O výsledku bolo rozhodnuté už po dvoch štvrtinách, keď skúsenejší domáci vyhrávali 8:1. V druhej polovici Komárno pridalo ďalších 11 gólov a celkovo zvíťazilo 19:5. Za Piešťany bol autorom dvoch gólov J. Berlanský, po jednom pridali Stančík, Pieter a Vlachynský.
V druhom stretnutí mali piešťanskí pólisti za súpera hráčov Vrútok, s ktorými bojujú o celkové štvrté až piate miesto v tabuľke. Základy víťazstva položili hráči KVP v prvej štvrtine, ktorú vyhrali 3:0. Druhú časť Vrútky vyhrali 3:2, ale v posledných dvoch dejstvách hráči Kúpeľov pridali ďalších päť gólov, kým Vrútky iba tri. Piešťany celkovo vyhrali 10:6 a bodovo sa dotiahli na svojho súpera. Strelecky sa v zápase darilo hlavne Pietrovi, ktorý dal päť gólov, dva pridal Vlachynský a po jednom Stančík, Baranovič a Filo.
V poslednom dueli na turnaji sa stretli pólisti KVP v súboji s hráčmi Pirana SC Topoľčany. Po dvoch štvrtinách bol výsledok 5:3 v prospech Topoľčian, ale nebolo vidieť rozdiel v tom, že Pirana je účastníkom extraligy skupiny A, z ktorej vypadli do „béčka“. Pólisti Kúpeľov po bojovnom výkone nakoniec prehrali 4:9 (J. Berlanský 3 a Stančík).

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 23, ktoré je v predaji od 3. júna.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 26. marca. Tento deň je Svetovým dňom epilepsie. Meniny má Emanuel.
  • 25.03.2023, 22:07
  • Dobré ráno, Piešťany!
Žiaci tanečného súboru Austedis pod vedením učiteľky Miriam Šupenovej zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch predviedli svoje tanečné schopnosti v…
  • 26.03.2023, 00:01
  • Mladí dnes / Piešťany
nedeľa, 26. marca 2023
Meniny má Emanuel, zajtra Alena