Do ciest v meste nalejú približne 700-tisíc eur

  • Spravodajstvo
  • 4. júna 2014, 15:01
  • Autor:ip

Piešťanské cesty by onedlho mohli byť o niečo kvalitnejšie. O pripravovaných investičných akciách hovoril po stretnutí zastupiteľstva primátor mesta Remo Cicutto. Najrozsiahlejšia oprava by sa mala dotknúť vozovky na Meštianskej ulici.

„Rekonštrukčné práce budú rozdelené do viacerých typov. Minulý rok plynári vymieňali potrubia za stredotlakové a natiahli nový asfaltový koberec v jednom jazdnom pruhu vozoviek. Mesto opraví druhú polovicu ciest. Ďalej sa riešia ulice, kam pôjde nový asfalt, a tiež také, kde sa rekonštrukcia dotkne aj podložia,“ uviedol R. Cicutto.
Na tieto investičné akcie má mesto podľa primátora dať približne 700-tisíc eur. Financie získalo napríklad z predaja majetku, z poplatkov či úverových zdrojov. V tomto období by sa malo začať s verejným obstarávaním na tieto projekty. Najzložitejšia bude oprava práve Meštianskej ulice, ktorú zasiahnu najväčšie obmedzenia. Termín jej rekonštrukcie zatiaľ nie je známy.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 23, ktoré je v predaji od 3. júna.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 2. februára. Tento deň je Svetovým dňom zasväteného života a Svetovým dňom mokradí. Meniny má Erik, Erika.
  • 01.02.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 1. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika