Piešťanci zabojujú o slovenský titul Supertrieda

  • Kultúra a spoločnosť
  • 28. mája 2014, 09:56
  • Autor:jk

Keď sa uvoľnilo pódium a žiaci zo Spojenej školy (SŠ) v Piešťanoch sa už-už chystali vystúpiť, dostali od moderátora súťaže Supertrieda stopku. Odprezentujú sa až ako poslední.

Tréma sa mohla opäť rozbehnúť na plné obrátky, no osem žiakov z piateho a šiesteho ročníka SŠ sa disciplinovane a bez frflania na zmätky organizátorov vzdialilo do zákulisia. V trnavskom dome kultúry sa v piatok 23. mája odohrával boj o postup z krajského do celoštátneho kola Supertriedy.
Tento projekt sa svojho času ako jediný zo Slovenska dostal do európskeho výberu „Good Practice Model of European Educational Network“ a stal sa modelovým projektom pre vyučovanie umeleckej výchovy, zviditeľňovaný vo všetkých štátoch Európskej únie. V ňom školské triedy vystupujú so svojimi vlastnými hudobno-dramatickými dielami.

Viac sa dočítate v Piešťanskom týždni číslo 22, ktoré je v predaji od 27. mája.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 1. júla. V roku 1938 sa narodil pedagóg a publicista Kornel Duffek. Tento deň je Medzinárodným dňom…
  • 01.07.2025, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 2. júla. Tento deň je Svetovým dňom UFO. Meniny má Berta.
  • 02.07.2025, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 3. júla 2025
Meniny má Miloslav, zajtra Prokop