Deň detí s novým dopravným ihriskom

  • Spravodajstvo
  • 28. mája 2014, 12:04
  • Autor:vd

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí bude na Námestí slobody v Piešťanoch inštalované prenosné detské dopravné ihrisko za päťtisíc eur. Mobilné zariadenie darujú do užívania v sobotu 31. mája členovia Rotary clubu (RC) Piešťany.

Bude ho prevádzkovať mestská polícia. Ihrisko s veľkosťou 14×20 metrov bude v ten deň k dispozícii všetkým deťom. „Je možné rozostaviť ho na vhodnej ploche a vytvoriť klasickú i okružnú križovatku, ale i vedľajšie cesty a chodníky pre chodcov vybavené svetelnou signalizáciou. Súčasťou ihriska je aj dopravné značenie,“ uviedol pre Piešťanský týždeň prezident RC Pawel Jurkiewicz.
Členovia klubu zakúpili deťom i stavebnicu na precvičovanie zručností a zdokonaľovanie jazdy na bicykli. Jazdiť budú v reflexných vestách priložených k daru. „Okrem toho venujeme príslušníkom mestskej polície špeciálne označenie, aby ich bolo dobre vidno pri usmerňovaní premávky, keď idú deti do školy,“ dodal prezident klubu.
Dopravné ihrisko bude v sobotu prístupné verejnosti v čase od 9.00 do 14.00 h. Deti si ho môžu vyskúšať, zasúťažiť si a získať odmenu. K dispozícii bude aj špeciálny stánok, v ktorom členovia RC rozdajú verejnosti reflexné samolepky na označenie bicykla, invalidného vozíka či kočíka.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 22, ktoré je v predaji od 27. mája.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
streda, 8. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko