Akademický týždeň je na opakovanie učiva krátky

  • Spravodajstvo
  • 28. mája 2014, 09:25
  • Autor:ip

Triedna učiteľka Tatiana Drahovská sa päť rokov starala o 26 zverencov z béčky na Hotelovej akadémii Ľ. Wintera v Piešťanoch. V tejto triede sa nájdu tanečnice, barmani, ale aj športovci.

„Daniela Gulašová sa venuje latinsko-americkým tancom a pripravila pre nás i vystúpenie na stužkovej. Branislav Palečka má zase talent na barmanstvo a Tomáš Topolčány na futbal. Hrá za PFK Piešťany. Daniela Strelcová robí modeling a ďalší z triedy napríklad fitness alebo kreatívne umelecké práce,“ povedal študent Dušan Gabriel.
Aj béčkari si podávali prihlášky na vysoké školy. Niektorí idú vyskúšať marketingovú alebo masmediálnu komunikáciu, iní sa chystajú do zahraničia pracovať i študovať.
Akademický týždeň prebehol maturantom veľmi rýchlo. Samozrejme, všetci sa učili a pripravovali. Sedem dní sa niektorým na zopakovanie otázok z jazykov, literatúry a odborných predmetov mohlo zdať málo.
Tablo béčkarov je možné nájsť v kaviarni na Nitrianskej ulici. Študenti si zvolili tému budúceho povolania. Každý sa odfotografoval v pozícii, práci, ktorú by chcel vykonávať. „Už neviem, kto presne prišiel s týmto nápadom, ale bol výborný a všetci súhlasili. Výroba nám trvala približne dva-tri dni,“ doplnil D. Gabriel. Na vystavenom table okoloidúci môžu vidieť hotelákov „pracovať“ ako modelov, psychológov či drevorubačov.
Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 22, ktoré je v predaji od 27. mája.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
streda, 8. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko