Áčkari sú zohratým tímom

  • Spravodajstvo
  • 27. mája 2014, 15:41
  • Autor:

Dvadsaťdva dievčat a päť chlapcov z V. A na Hotelovej akadémii Ľudovíta Wintera v Piešťanoch doviedla k maturitám triedna učiteľka Katarína Sedláková. Študenti z triedy sa od prvého ročníka postupne spoznávali a v rôznych aktivitách a priateľstvách vytvorili zohratý tím.

„Mimoškolským aktivitám sa u nás venuje väčšina z triedy. Od tanca až po bojové umenia. Katarína Ševčíková a Janka Bohunická sa venujú folklórnemu tancu, Terézia Borovská sa venuje dogdancingu, Janka Bohunická sa tiež venovala kapuere, Veronika Cíferská a Andrej šiška sa venujú baristike a dosahujú v nej veľké úspechy. Richard Patay vyhral krajské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti a v celoslovenskom kole obsadil tretie miesto. Taktiež sa v tejto súťaži umiestnila Terézia Borovská, ktorá skončila na druhej priečke v krajskom kole a v celoslovenskom kole bola piata,“ povedala študentka Dominika Jankechová.
Väčšina áčkarov ide študovať na vysoké školy, napríklad prekladateľstvo, manažment, ekonomiku či masmediálnu komunikáciu. Ďalší idú priamo do praxe na Slovensku alebo v zahraničí.
Hoteláci idú maturovať zo slovenského jazyka a literatúry, z anglického či francúzskeho jazyka a odborných predmetov – marketing, manažment, ekonomika, právo a účtovníctvo.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 22, ktoré je v predaji od 27. mája.

0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
nedeľa, 5. februára 2023
Meniny má Agáta, zajtra Dorota