Festival Doda Šošoku skĺbi stálice s mladou generáciou

  • Kultúra a spoločnosť
  • 26. mája 2014, 10:02
  • Autor:VN

Šiesty ročník piešťanského medzinárodného jazzového festivalu venovaný známemu bubeníkovi a propagátorovi džezu – Dodovi Šošokovi, ktorý sa bude konať druhý júnový víkend v Kursalone, skĺbi stálice slovenského, európskeho a svetového jazzu s nastupujúcou generáciou.

Hudobníkov ako Casey Benjamin, Harry Sokal, Peter Lipa, Raphael Wressnig, Rado Tariška, ale už aj David Hodek a Tomáš Gajlík  nie je potrebné jazzovým „fandom“ osobitne predstavovať. Boli a sú zárukou špičkovej kvality.

Dodo Šošoka túžil priniesť džez do piešťanských parkov aj ulíc.

Popri nich sa predstaví nastupujúca generácia, čerství absolventi prestížnej hudobnej školy z rakúskeho Grazu. Piešťanský rodák Andrej Urminský privedie gréckeho kontrabasistu Vasilisa Koutsananosa, maďarského pianistu Matyása Gayera a brazílskeho bubeníka Mathiasa Jardima.                                                                                        Piešťanský jazzový festival si nemožno predstaviť tiež bez návratov k tradícii, a preto na ňom opäť zahrajú Seredský Dixieland Band a Revival & Traditional Jazz Band Vlada Vizára.
Sprievodná  výstava „Karikatúra a Jazz“ ako aj „domácke prostredie piešťanského Kursalonu zaručia všetkým návštevníkom festivalu v piatok 13. a sobotu 14. júna 2014 príjemný zážitok.

Program festivalu:

Piatok 13.06.2014

18:00        Seredský Dixieland Band

20:00        Peter Lipa Band
                David Hodek & Friends feat. Casey Benjamin (USA)
                Jam session

Sobota 14.06.2014

18:00        Vlado Vizár Revival & Traditional Jazz Band feat. Patrícia
                Páleničková
                   
20:00        Andrej Urminský International Quartet (SK, EL, H, BRA)
                Harry Sokal Groove feat. Raphael Wressnig (AT)
                Jam session

0 Shares

Najnovšie správy

Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
streda, 1. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika