Piešťanskí šachisti na majstrovstvách SR

• Šport / Ostatné športy
  • 23. mája 2014, 09:15
  • Autor:V. Gubiš

Majstrovstvá Slovenska v rapid šachu a jednotlivcov i družstiev sa uskutočnili v dňoch 26.-27. apríla v Bratislave. Z Piešťan sa podujatia zúčastnili traja hráči. Do osem rokov súťažil Matej Musaev a v kategórii do 12 rokov Andrea Slabá a Petra Jančovičová.

A. Slabá sa vo svojej kategórii umiestnila na tretej priečke s piatimi bodmi zo siedmich partií. Druhá piešťanská zástupkyňa P. Jančovičová skončila na deviatom mieste. Nakoľko obe majú len 11 rokov, môžu v tejto kategórii štartovať i budúcu sezónu a majú šancu si zlepšiť tohtoročné umiestnenia. Veľmi dobre si počínal v kategórii do osem rokov M. Musaev, ktorý na svojom prvom turnaji získal 4,5 boda s umiestnil sa na šiestom mieste.
V nedeľu 27. apríla sa v Bratislave uskutočnili majstrovstvá Slovenskej republiky družstiev mladších žiakov. A. Slabá štartovala za družstvo KŠN Bratislava a uhrala 5,5 boda. Družstvo sa spoločne s piešťanskou šachistkou stalo majstrom Slovenska s 19 bodmi z 21 možných.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 21, ktoré je v predaji od 20. mája.