Deň matiek po krakoviansky

  • Spravodajstvo
  • 23. mája 2014, 09:49
  • Autor:Zuzana Floreková

K mesiacu máj neodmysliteľne patrí Deň matiek. Vedia to aj deti z Materskej školy a Základnej školy v Krakovanoch. Pre svoje mamy si spolu s učiteľkami pripravili pestrý kultúrny program.

V nedeľu 11. mája sa Kultúrny dom v Krakovanoch naplnil mamičkami, babičkami, ale aj otcami, ktorí si prišli pozrieť a vypočuť svoje ratolesti. Prihovoril sa im starosta obce Vladimír Mihálik. Po ňom prišli na rad najmladší z účinkujúcich. Vystúpenie začali piesňou Maličkí škôlkari. Po ich krátkom hudobnom pásme sa prezentovali „veľkáči“ s hudobno-poetickým pásmom. Školáci si pripravili obmenu anglickej pesničky od Mira Žbirku Oh Me, Oh My. Spolu s hudobným sprievodom harmonikára Daniela Snohu zaspievali i Mandarínku Darinku či Červené jabĺčko. D. Snoha vystúpil aj s prednesom prózy Najlepšie je muzikantom od Jozefa Pavloviča a Jozef Pašák zaspieval ľudovú pieseň Letí, letí roj. Nacvičovanie programu trvalo školákom asi dva týždne, škôlkari sa pripravovali o niečo dlhšie.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 21, ktoré je v predaji od 20. mája.

0 Shares

Najnovšie správy

S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema