Informačné centrum Piešťany v Líbyi začalo svoju činnosť

  • Spravodajstvo
  • 21. mája 2014, 08:08
  • Autor:jk

Počiatočné výsledky informačného centra pod názvom Piešťany, ktoré začalo fungovať v hlavnom meste Líbye Tripolis, sú na svete. Vďaka nemu služby piešťanských kúpeľov už využíva prvá skupinka líbyjských hostí. Druhá priletí koncom tohto týždňa.

Kontaktné stredisko Slovensko-líbyjskej obchodnej komory (SLOK) slávnostne otvorili len v apríli pri príležitosti konania prestížneho medzinárodného veľtrhu v hlavnom meste Líbye. Na odštartovaní jeho činnosti sa zúčastnili reprezentanti SLOK i slovenskí podnikatelia.
Centrum Piešťany situované na hlavnej ulici vzbudilo pozornosť Tripolisanov a miestnych médií. Ide pravdepodobne o najväčšie stredisko v tomto arabskom štáte smerom na Slovensko. Takmer výhradne je určené pre informovanie potenciálnych klientov o možnostiach kúpeľnej liečby v Piešťanoch. Iniciátorom myšlienky je prezident SLOK Mohamed Elmezughi žijúci priamo v tomto meste. „Podľa môjho názoru sa tento projekt ukazuje ako veľmi úspešný. Je dôkazom toho, ako veľmi chýbali informácie o liečbe priamo v arabskom jazyku,“ uviedol pre Piešťanský týždeň.

Viac sa dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 21, ktoré je v predaji od 20. mája.

0 Shares

Najnovšie správy

S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema