Vicemajster Českej republiky v karate je z Piešťan

• Spravodajstvo
  • 14. mája 2014, 10:44
  • Autor:M. Babiar

V sobotu 10. mája sa v Brne konali 28. Majstrovstvá ČR Goju ryu 2014. Podujatia sa zúčastnili i karatisti z piešťanského klubu Seigokan – Michael Gabovič, Marián Današ, Denis Hadviga, Šimon Prievozník a Marek Machovič. Najlepšie sa darilo M. Gabovičovi, ktorý vybojoval titul vicemajstra Česka, tretie miesto zase obsadil M. Danáš a Š. Prievozník.

Najmladší, Denis Hadviga vypadol v prvom kole a v druhom stratil na okamih sústredenie a tým aj orientáciu v zápasisku. Vypadol, čo bola veľmi veľká škoda, pretože mal na to, aby svojich súperov v kategórii do osem rokov porazil. Drobné chyby v predvedených kata stáli Mareka Machoviča veľmi veľa, pretože vypadol v prvých kolách a už sa nemohol zapojiť do bojov o medailové pozície. Bronzovú medailu si po veľmi pekne predvedených a technicky úplne čistých výkonoch vybojoval  Šimon Prievozník.
Najlepšie sa darilo Michaelovi Gabovičovi, ktorý sa prebojoval až do finále s úradujúcim Majstrom sveta Goju ryu Matteom Tamborlanim z Brna. Skončil na druhom mieste, čo znamená, že Gabovič sa stal vicemajstrom Českej republiky v Goju ryu v kategórii kata do 14 rokov. Hneď za Michaelom, teda na treťom mieste, skončil jeho tímový kolega Marián Današ, ktorý si domov odniesol bronzovú medailu. Pre Seigokan je to skutočný úspech, keďže na Majstrovstvách ČR GR 2014 z jeho piatich súťažiacich, stáli na stupni víťazov hneď traja.