Počet zavinených nehôd cyklistami stúpol o 60 %

  • Spravodajstvo
  • 14. mája 2014, 14:25
  • Autor:KRPZ

Polícia na cestách Trnavského kraja zaevidovala v apríli tohto roku 102 dopravných nehôd, pričom najviac bolo zaznamenaných v okrese Trnava, Dunajská Streda a Galanta. Nárast oproti minulému roku sme zaznamenali v okresoch Senica (+9), Trnava (+3) a Piešťany (+1). Pri dopravných nehodách boli usmrtené tri osoby.

Tragické nehody sa stali v okresoch Trnava, Dunajská Streda a Skalica.  Ťažko sa zranilo 13 osôb a 40 ľahko. Počet závažných zranení oproti minulému roku stúpol viac ako o polovicu prípadov. Pozitívne možno hodnotiť pokles nehôd s alkoholom. Policajti namerali alkohol deviatim vodičom, čo je o štyri prípady menej ako vlani. Najviac nehôd s alkoholom namerala polícia v okresoch Trnava – 5, Dunajská Streda 2, Galanta a Piešťany – 1. Najväčší, 90 % podiel na nehodovosti mali vodiči motorových vozidiel. Chodci zavinili dve dopravné nehody a cyklisti 8 dopravných nehôd. Počet zavinených nehôd cyklistom oproti aprílu 2013 stúpol o 5 prípadov.
Až tretina nehôd bolo zapríčinená porušením základných povinností vodiča, nasleduje neprimeraná rýchlosť v 14 prípadoch a nesprávna jazda cez križovatku. V obci zaevidovali policajti 78 nehôd a mimo obce 24. Najviac nehôd spôsobili vodiči na miestnych a účelových komunikáciách, vo štvrtok v poobedných hodinách.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
streda, 8. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko