Colníci kontrolovali pokladnice aj v Piešťanoch

  • Spravodajstvo
  • 14. mája 2014, 14:34
  • Autor:Colný úrad

Trnavskí colníci skontrolovali v uplynulých dňoch elektronické registračné pokladnice u predajcov na trhových miestach. Zákon porušovalo 36% predajcov. Z 36 skontrolovaných predajných miest zistili porušenia v 13 prípadoch, v niektorých i trojnásobné.

Na kontrolu dodržiavania ustanovení zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice si tentoraz trnavskí colníci vybrali na kontrolu trhové miesta v nasledovných mestách a obciach trnavského kraja:
Piešťany, Dunajská Streda, Dolný Štál, Veľký Meder, Sap, Senica, Skalica, Trnava, Orechová Potôň, Šamorín, Horné Saliby, Trstice, Topoľníky, Sereď, Horná Potôň a Gabčíkovo.

Najčastejším porušením zákona zo strany obchodníkov bolo: nezaevidovanie tržby v pokladnici, nevydanie pokladničného dokladu, vydanie pokladničného dokladu, ktorý však nespĺňal náležitosti zákona.

V niektorých prípadoch boli pokuty uložené priamo na mieste v celkovej výške 2 270 eur. V ostatných sa vedú daňové konania vo veci porušenia predpisov.  „Trnavskí colníci budú v takýchto kontrolách pokračovať i v ostatných mestách a obciach trnavského kraja, čím však nie je vylúčené, že sa vrátia opäť i na už skontrolované miesta,“ skonštatovala Iveta Švárna, hovorkyňa Colného úradu Trnava.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 26. februára 2024
Meniny má Viktor, zajtra Alexander