Basketbalovú ligu ovládla CZŠ M. Goretti

• 14. mája 2014, 13:06
  • Autor:M. Drgoň

Basketbalové družstvá zo základných škôl sa v pondelok 5. mája stretli na finálovom dni ôsmeho ročníka Piešťanskej basketbalovej ligy, aby odohrali zápas o tretie miesto a finále. Víťazom súťaže sa stali žiaci CZŠ sv. Márie Goretti, druhá skončila ZŠ Brezová a tretia ZŠ Holubyho.

VÝSLEDKY – o tretie miesto:

ZŠ Holubyho – Gymnázium Pierra de Coubertina 54:11 (Orlovská 14, Babulíková 9, Mjartanová 9, Hažík 8, Špendelová 6, Koška 4, Vavrincová 2, Svetlák 2 – Banas 5, Bitarovská 2, Baďurová 2, Turzák 2),

finále:

ZŠ Brezová – CZŠ M. Goretti 17:21 (Juríček 6, Šmátrala 4, Chrenko 3, Kulík 2, Hlísta 2, Aponyi, Hodúl, Patrovič, Ferech – Tapušíková 15, Turpe 2, Šiška 2, Hlbocký 2, Halanda, Prištic, Kopecká)

Finálový deň nezmenil poradie po dlhodobej časti súťaže. Po prvýkrát zvíťazila cirkevná základná škola a rok bude držiteľom Putovného pohára primátora mesta Piešťany. Najlepšou strelkyňou súťaže bola Petra Tapušíková. Ceny družstvám odovzdali Piešťanské Čajky Zuzana Pilátová a Marta Páleníková.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 20, ktoré je v predaji od 13. mája.