Piešťanci podľahli Dunajskej Lužnej 0:2

• Spravodajstvo
  • 13. mája 2014, 11:54

Futbalisti PFK Piešťany privítali v 25. kole tretej ligy – západ na domácom ihrisku Dunajskú Lužnú. Hostia mali od začiatku viac z hry a napriek viacerým šanciam vyhrali prvé dejstvo len 1:0. Po zmene strán sa hral slabší futbal, no hráči Dunajskej Lužnej sa opäť dokázali raz presadiť a zvíťazili 2:0.

Ako prví zahrozili hostia, keď v 4. minúte trafili po centri z rohu brvno. Dve minúty nato dali o sebe vedieť aj Piešťanci, Šúst si pekne narazil so spoluhráčom, vnikol do šestnástky a po kontakte so súperom spadol, penalta sa však nepískala. Boli to však hostia, ktorí sa už v 9. min tešili zo streleného gólu, keď Gálik dostal prihrávku do vápna, počkal si a pohodlne prekonal Székelyho. V 24. min zachránilo piešťanského brankára opäť brvno a hostia nepremenili ani dorážku. V ďalších minútach sa predviedol peknými zákrokmi brankár Székely, raz mu pomohla opäť konštrukcia brány.
Po zmene strán sa hralo prevažne medzi šestnástkami a diváci príliš atraktívnu hru nevideli. Najskôr to skúšal strelou z voleja piešťanský Jankech, ale mieril tesne nad. V 72. min však udreli opäť hostia. Dlhý aut do vápna pristál na hlave Noska a ten peknou umiestnenou hlavičkou zvýšil na konečných 2:0. Na konci zápasu mierne vzplanuli emócie, keď sa hostia dožadovali pokutového kopu, no skóre sa už nemenilo a Dunajská Lužná si odviezla z Piešťan všetky tri body.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 20, ktoré je v predaji od 13. mája.