Piešťanci platia za odpad najviac z okolitých miest

  • Spravodajstvo
  • 13. mája 2014, 13:33
  • Autor:vd

Aj kúpeľné mesto Piešťany sa zapojilo do projektu Benchmarking mestských úradov, ktorý umožňuje okrem iných ukazovateľov aj objektívne porovnanie nakladania s odpadmi u približne rovnakých miest Slovenska. Benchmarking je proces porovnávania metód, postupov či služieb určitej organizácie s inými organizáciami, ktoré pôsobia v podobnej oblasti. Mestá si vďaka nemu môžu porovnávať výsledky napríklad z hospodárskeho roku 2012.

Viac ako tridsaťtisícové Piešťany sa ocitli v skupine miest s počtom obyvateľov od 25-tisíc do 50-tisíc. Porovnávali ich napríklad so Spišskou Novou Vsou, Partizánskym, Pezinkom či Šaľou. Tvorcovia projektu hodnotili hmotnosť vyprodukovaného komunálneho odpadu na obyvateľa, výšku poplatku za zber a uloženie komunálneho odpadu na človeka žijúceho v rodinnom či obytnom dome.
Zisťovali tiež, ktoré mestá separujú i kompostujú lepšie a ktoré horšie, ale i skutočnosti o množstve odpadu uloženého na skládku. Okrem toho zaznamenávali hmotnosť separátov na jedného obyvateľa v kilogramoch, výdavky mesta na jednu tonu komunálneho odpadu či výdavky na odpadové hospodárstvo na obyvateľa mesta.

Viac sa dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 20, ktoré je v predaji od 13. mája.

0 Shares

Najnovšie správy

S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema