Riaditeľ gymnázia dostal najvyššie ocenenie

  • Spravodajstvo
  • 8. mája 2014, 08:50
  • Autor:gym/red

Najvyššie ocenenie, Veľkú medailu sv. Gorazda, získal za dlhoročnú pedagogickú a riadiacu prácu v oblasti výchovy, vzdelávania a športu riaditeľ Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch Ivan Luknár. Koncom marca mu ju odovzdal minister školstva Dušan Čaplovič.

Na škole začal pôsobiť v septembri 1972 ako učiteľ telesnej a brannej výchovy. Vďaka svojim skúsenostiam z predchádzajúceho pôsobenia v Dukle Banská Bystrica ako tréner moderného päťboja viedol aj strelecký a branný krúžok. Neskôr, po zmene režimu, sa stal na rok zástupcom riaditeľa školy a od roku 1992 aj riaditeľom. Ku koncu marca tohto roku odišiel na dôchodok.
Počas svojho pôsobenia vo funkcii riaditeľa sa pričinil napríklad o výstavbu novej telocvične, prístavby školy, o rekonštrukciu niektorých častí hlavnej budovy či modernizáciu školských pomôcok. Patrí k spoluzakladateľom rôznych aktivít pre študentov – Kurz na ochranu zdravia a života s turistickým zameraním, organizáciu lyžiarskych kurzov a podobne. Avšak za najdôležitejšiu vždy považoval vysokú vzdelanostnú úroveň študentov, gymnázium patrí medzi popredné školy v hodnotení študijných výsledkov.
Škola sa pod vedením I. Luknára zapojila do niekoľkých medzinárodných projektov ako Socrates, Comenius, Erasmus a udelili jej čestný názov Gymnázium Pierra de Coubertina. V septembri budúceho roka sa desiaty ročník Fóra škôl Pierra de Coubertina bude konať práve v Piešťanoch, I. Luknár zostáva naďalej ako externý spolupracovník spoluorganizovať toto podujatie. Kolektív pracovníkov školy mu za celú doterajšiu činnosť ďakuje.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 19, ktoré je v predaji od 6. mája.

0 Shares
Priestor pre vašu reklamu 728×90

Najnovšie správy

Dnes je piatok 22. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom skautiek a Európskym dňom obetí zločinu. Meniny má Etela.
  • 22.02.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Služby mesta Piešťany tohtoročná snehová nádielka poriadne prevetrala. Januárové rekordné sneženie vyhnalo do ulíc nielen technických pracovníkov, ale aj takmer…
  • 21.02.2019, 12:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je štvrtok 21. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom turistických sprievodcov a Medzinárodným dňom materského jazyka. Meniny má Eleonóra.
  • 21.02.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava