Riaditeľ gymnázia dostal najvyššie ocenenie

  • Spravodajstvo
  • 8. mája 2014, 08:50
  • Autor:gym/red

Najvyššie ocenenie, Veľkú medailu sv. Gorazda, získal za dlhoročnú pedagogickú a riadiacu prácu v oblasti výchovy, vzdelávania a športu riaditeľ Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch Ivan Luknár. Koncom marca mu ju odovzdal minister školstva Dušan Čaplovič.

Na škole začal pôsobiť v septembri 1972 ako učiteľ telesnej a brannej výchovy. Vďaka svojim skúsenostiam z predchádzajúceho pôsobenia v Dukle Banská Bystrica ako tréner moderného päťboja viedol aj strelecký a branný krúžok. Neskôr, po zmene režimu, sa stal na rok zástupcom riaditeľa školy a od roku 1992 aj riaditeľom. Ku koncu marca tohto roku odišiel na dôchodok.
Počas svojho pôsobenia vo funkcii riaditeľa sa pričinil napríklad o výstavbu novej telocvične, prístavby školy, o rekonštrukciu niektorých častí hlavnej budovy či modernizáciu školských pomôcok. Patrí k spoluzakladateľom rôznych aktivít pre študentov – Kurz na ochranu zdravia a života s turistickým zameraním, organizáciu lyžiarskych kurzov a podobne. Avšak za najdôležitejšiu vždy považoval vysokú vzdelanostnú úroveň študentov, gymnázium patrí medzi popredné školy v hodnotení študijných výsledkov.
Škola sa pod vedením I. Luknára zapojila do niekoľkých medzinárodných projektov ako Socrates, Comenius, Erasmus a udelili jej čestný názov Gymnázium Pierra de Coubertina. V septembri budúceho roka sa desiaty ročník Fóra škôl Pierra de Coubertina bude konať práve v Piešťanoch, I. Luknár zostáva naďalej ako externý spolupracovník spoluorganizovať toto podujatie. Kolektív pracovníkov školy mu za celú doterajšiu činnosť ďakuje.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 19, ktoré je v predaji od 6. mája.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana