Na cíp Lida chcú umiestniť drevené pódium

  • Spravodajstvo
  • 8. mája 2014, 08:23
  • Autor:ip

Občianske združenie Pro Civitate chce na cíp piešťanského Lida umiestniť drevené pódium. Po konzultácii s odborníkmi sa rozhodli pre návrh architektky Adély Klčovej. Náklady na výrobu by mali byť približne 600 eur. Osadenie pódia naplánovali na začiatok letnej sezóny.

„Chceme do lokality umiestniť atrakciu, ktorá tam priláka ľudí. Tento priestor je veľmi výnimočný a zaslúži si našu pozornosť. Aj preto by mali byť zásahy do tohto územia čo najcitlivejšie, aby vhodne dopĺňali dané prostredie,“ uviedol pre Piešťanský týždeň člen združenia Jozef Malík. Podľa projektu by pódium mali vytvoriť z veľkej časti z dreva. Bude využívané napríklad na prezentácie alebo koncerty. Architektka naň navrhla rám, ktorý bude ohraničovať výhľad na Krajinský most a vytvárať tak zaujímavú atmosféru. „Uvedomujeme si, že ide o zátopové územie, preto aj táto stavba je navrhnutá tak, aby odolala prírodným živlom,“ doplnil J. Malík.
Spomenul však, že viac sa v budúcnosti boja nevychovaných ľudí, pretože na Lide už s nimi mali negatívne skúsenosti. Napríklad bezprostredne po osadení betónových kontajnerov dva skončili vo Váhu. I z toho dôvodu združenie požiadalo náčelníka mestskej polície Marcela Mihalika, aby hliadky preventívne kontrolovali aj túto časť mesta.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 19, ktoré je v predaji od 6. mája.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema