Ojedinelý projekt Všetci na jednej lodi vychádza z Piešťan

  • Spravodajstvo
  • 7. mája 2014, 08:12
  • Autor:jk

Ak je jeden človek v rodine chorý, trpí celá rodina. Z tohto základného predpokladu vychádzajú zámery projektu, ktorý na Slovensku ani v okolitých krajinách nemá zatiaľ paralelu. V pondelok 5. mája jeho druhú časť odovzdala na schválenie Spoločnosť Slovensko-indického priateľstva (SSIP) so sídlom v Piešťanoch. Žiada o 59-tisíc eur, pričom jej príspevok činí 6600 eur.

Dlhodobému projektu, ktorý má mať dĺžku trvania 17 mesiacov, predchádzal dvojstranný projekt smerovaný na pomoc znevýhodneným ľuďom pod názvom Všetci na jednej lodi, ktorý do konca apríla realizovala slovenská organizácia spoločne so svojím islandským partnerom The Icelandic Sibshops.
V rámci neho členovia SSIP absolvovali na Islande študijný pobyt, počas ktorého absolvovali rôzne workshopy a aktivity. Mohli tak zažiť tréningové postupy, ako napríklad pokusy nasýtiť sa so zaviazanými očami alebo prejsť schodisko s prekážkami. Islandská neziskovka sa totiž zaoberá súrodencami postihnutých detí a mládeže.
Príbuzní a postihnutí ľudia si výrazným spôsobom ovplyvňujú životy a je skutočnosťou, že vzťahy medzi súrodencami môžu trvať až sedemdesiat rokov, čo je oveľa viac ako vzťahy s rodičmi. Vyrastať v spoločnosti detí so špeciálnymi potrebami môže byť silne stresujúce, no zároveň aj motivujúce. Výskumy dokázali, že päťdesiatim percentám súrodencov táto skúsenosť ublížila a ďalšej polovici, naopak, obohatila život a urobila ho zmysluplnejším.

Viac sa dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 19, ktoré je v predaji od 6. mája.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. marca 2024
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich