Dôvera Cup: Najlepší Vrbovčania a Drahovčanky

  • Šport / Futbal
  • 7. mája 2014, 14:55
  • Autor:P. Sedláček

Centrum voľného času Ahoj v Piešťanoch usporiadalo minulý týždeň okresné kolo v malom futbale mladších žiakov i žiačok Dôvera Cup 2014. Turnaj sa hral na umelom trávniku PFK. Do krajského kola postupujú chlapci z I. ZŠ Školská Vrbové a dievčatá zo ZŠ Drahovce.

Základné školy boli rozdelené do dvoch štvorčlenných skupín, z ktorých dve najlepšie postúpili do semifinále. Prvú skupinu vyhrali bez straty bodu žiaci I. ZŠ Školská Vrbové, keď zdolali ZŠ Brezová Piešťany 11:7, ZŠ Mojmírova Piešťany 2:1 a ZŠ Veľké Kostoľany 7:2. Spolu s Vrbovčanmi postúpili do semifinále chlapci z „Mojmírky“, ktorí zdolali ZŠ Brezová 2:0 a s V. Kostoľanmi remizovali 1:1. Druhú skupinu vyhrali žiaci z II. ZŠ Komenského Vrbové. Tí zdolali ZŠ F. E. Scherera Piešťany 3:1, ZŠ Chtelnica 9:0 a ZŠ Moravany nad Váhom 6:0. Do semifinále postúpili aj Moravany, ktoré vyhrali nad Chtelnicou 3:2 a nad ZŠ F. E. Scherera 3:1. V semifinále vyhrala I. ZŠ Vrbové nad Moravanmi 4:2 a II. ZŠ Vrbové nad ZŠ Mojmírova 6:0. Finále teda bolo čisto vrbovské. Z víťazstva sa tešila I. ZŠ Školská, ktorá II. ZŠ Komenského zdolala 2:1. V súboji o tretie miesto zvíťazila ZŠ Moravany nad ZŠ Mojmírova 5:2.
Turnaja dievčat sa zúčastnilo päť základných škôl. Na prvom mieste skončila ZŠ Drahovce pred I. ZŠ Školská Vrbové, tretia bola ZŠ Mojmírova, štvrtá ZŠ Brezová a posledná ZŠ V. Kostoľany.
Do krajského kola postupujú chlapci z I. ZŠ Školská Vrbové a dievčatá zo ZŠ Drahovce.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 19, ktoré je v predaji od 6. mája.

0 Shares

Najnovšie správy

Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana