Detroit Red Wings a Black Wolfs na úvod play-off víťazne

• Spravodajstvo
  • 4. mája 2014, 16:18
  • Autor:T. Horký

Piešťanská hokejbalová liga odštartovala semifinálové súboje play-off. V sérii medzi Detroitom Red Wings a HK Warriors sa dostali do vedenia 1:0 hráči Detroitu, keď úvodný zápas vyhrali 5:1. V druhej dvojici vstúpili do play-off Black Wolfs, ktorí porazili Rann Rebels 9:5. Druhé semifinálové zápasy sú na programe vo štvrtok 8. mája.

Detroit Red Wings – HK Warriors 5:1 (2:0,2:1,1:0)

Semifinálové súboje odštartoval v nedeľu o 10:00 hod zápas medzi Detroitom Red Wings a HK Warriors. Detroit v ňom potvrdil úlohu favorita, keď už po prvej tretine viedol 2:0 a v ďalšom priebehu zápasu udával tempo hry, keď ďalšie časti zápasu vyhral 2:1 a 1:0. Detroit tak celkovo zvíťazil 5:1 a ujal sa vedenia 1:0 v sérii hranej na tri víťazné zápasy. Tromi bodmi v zápase sa prezentoval detroitský Jozef Haring, ktorý jeden gól dal a na ďalšie dva prihral.

Góly: Haring, Seman, Rabatin, Paulech, Adamec – Jamrich

Black Wolfs – Rann Rebels 9:5 (3:2,2:2,4:1)

V druhom nedeľnom semifinále vyzvali Black Wolfs minuloročného víťaza ligy Rann Rebels. „Vlci“ však šli rýchlo do vedenia 3:1, no Rebels ešte stihli do konca prvej tretiny znížiť na 3:2. Druhé dejstvo prinieslo vyrovnanú partiu a pred poslednou časťou viedol Black Wolfs 5:4. Rebeli vrhli všetky sily do útoku, aby sa im podarilo vyrovnať, no Vlci využili okienka v obrane a celkovo tak Rann Rebels porazili 9:5. Z tímu Black Wolfs dali o sebe vedieť Martin Žitňanský, ktorý strelil štyri góly a na dva prihral, Jakub Bezák odohral zápas s bilanciou 2+3. V drese Rebels trikrát bodoval Mário Potoček – 1+2, dva góly strelil Miroslav Uhlík.

Góly: Žitňanský 4, Bezák a Chnápko po 2, F. Tekula – Uhlík, M. Potoček, Rosa, Mrázik

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 19, ktoré bude v predaji od 6. mája.