Vandali za Krošlákovcom otvorili pitevňu

  • Spravodajstvo
  • 2. mája 2014, 14:01
  • Autor:red.

Alarmujúce! Do pitevne za bývalým doliečovacím zariadením piešťanskej nemocnice, ktoré našinci prezývajú Krošlákovec si vandali urobili vchod. Rozbili sklené výplne okna a rozhádzali zdravotnícky i archívny materiál. Každému zvedavcovi tak umožnili nahliadnuť na vzorky ľudských tiel i embrií, ale aj vnútorných orgánov.

Jedno z detských telíčok zaliate vo formaldehyde  bolo voľne pohodené a ktokoľvek si ho mohol vziať. Nachádzala sa tu i nádoba s biologickým materiálom. Boli tu skúmavky, lieky, fľaštičky z moču aj s menami pacientov. Okolie nasvedčovalo tomu, že tu prespávajú bezdomovci. Tí asi pred tromi rokmi zrejme zapálili vnútorné priestory. Všetko bolo zdevastované a naháňalo hrôzu.
Prípadom sa začala v piatok 2. mája zaoberať polícia. Pracovníci nemocnice zabezpečili vchod proti vniknutiu cudzích osôb do objektu.

Viac informácií prinesieme v tlačovej podobe Piešťanského týždňa v utorok 6. mája 2014.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 26. júna 2026
Meniny má Adriána, zajtra Ladislav, Ladislava