Stankoviča uviedli do tenisovej siene slávy

  • Spravodajstvo
  • 17. apríla 2014, 13:21
  • Autor:sita

Piešťanského rodáka Branislava Stankoviča v sobotu 5. apríla slávnostne uviedli do Siene slávy Slovenského tenisového zväzu. Udialo sa tak v Aegon aréne NTC v Bratislave v rámci stretnutia Slovensko – Rakúsko v rozhodujúcom druhom kole prvej skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára reprezentačných družstiev mužov.

Štyridsaťosemročný niekdajší 86. hráč svetového rebríčka Stankovič je bývalým daviscupovým reprezentantom Slovenska. Momentálne sa dlhodobo venuje organizovaniu podujatí, z nich predovšetkým júnového košického challengeru ATP. Držiteľ jednej deblovej trofeje z hlavného profesionálneho okruhu (Praha 1992) sa mal stať členom siene slávy už v decembri počas vyhlasovania Tenistov roka a osláv dvadsaťročnice samostatnosti slovenského tenisu, ale v tom čase bol v zahraničí.
„Prekvapili ste ma. Nemám slov a poviem na rovinu, že som to nečakal. Je to veľká pocta, ktorú si veľmi vážim. Ak ma tam vybrali, určite na to mali dôvod. Vnímam to ako ďalší záväzok ešte niečo pre slovenský tenis urobiť,“ povedal B. Stankovič.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 26. júna 2026
Meniny má Adriána, zajtra Ladislav, Ladislava