Vrbovčania prehrali s Púchovom

• 15. apríla 2014, 13:34
  • Autor:P. Sedláček

Futbalisti MFK Vrbové privítali v 21. kole tretej ligy – západ na domácom ihrisku Púchov. Zverenci trénera Martina Sedláčka však odchádzali z ihriska ako porazení, Púchovu podľahli 1:2.

Od začiatku zápasu mali domáci miernu prevahu, a už v 6. minúte mohol Spál otvoriť skóre, jeho technická strela spoza šestnástky mierila tesne nad bránu. O päť minút vnikol s loptou do vápna domáci Labuda, jeho strela z uhla však bola nepresná. V 27. min centroval z pravej strany Tomáš Gažík, lopta trafila ruku obrancu hostí, no penalta sa nepískala. Vzápätí pohrozili hostia, Bielik sa dostal k odrazenej lopte a zblízka trafil brvno. Hostia sa dočkali gólu ako prví, keď priamy kop v 39. min výborne umiestnil Šimáček. Do polčasu musel ešte trikrát zasahovať brankár Vrbového Jurica, ktorý zlikvidoval tri šance Púchovčanov.
Aj po prestávke boli nebezpečnejší hostia a znovu nechali vyniknúť domáceho brankára. V 55. min zvýšili na 2:0, keď chybu vrbovskej obrany využil opäť Šimáček. Z domácich sa najčastejšie pokúšal niečo spraviť s výsledkom Labuda, ale mieril nepresne. Striedajúci Kurinec sa dostal do šance, vystrelil z uhla šestnástky po zemi, no vedľa bránky. Kontaktný gól sa domácim podarilo dať v 69. min, keď Spál kopal priamy kop a jeho strela sa odrazila od žrde do brány – 1:2. Do konca zápasu sa už skóre nemenilo, Púchov si odviezol z Vrbového zaslúžené tri body.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 16, ktoré je v predaji od 15. apríla.