Čajky sa ujali vedenia v sérii o tretie miesto

• 15. apríla 2014, 13:55
  • Autor:th/md

Piešťanské Čajky sa v sobotu postavili na úvodný zápas série o tretie miesto v extralige proti Šamorínu. Stretnutie bolo od začiatku veľmi vyrovnané, no piešťanské basketbalistky v ňom ukázali o niečo viac kvality a odhodlania, keď hostky zdolali o sedem bodov.

Od úvodných minút bolo vidieť, že oba tímy sú na sériu dobre pripravené. Celý prvý polčas družstvá nezískali výraznejší náskok, najväčší rozdiel bol v prospech Čajok 38:31, potom však hostky vyrovnali na 38:38. Do šatní išli domáce hráčky s najtesnejším jednobodovým náskokom. V tretej štvrtine sa Čajky od súpera odpútali, keď výbornou obranou získali zopár lôpt a rýchlymi protiútokmi odskočili až na 13 bodov (62:49). Hráčky Šamorína sa však nevzdali a po úspešných trojkových pokusoch sa v poslednej štvrtine vrátili do zápasu a znížili na rozdiel bodu 69:70 a 71:72. Čajky v posledných štyroch minútach úspešne premieňali trestné hody a po výhre 83:76 sa ujali vedenia 1:0 na zápasy.

Viac sa dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 16, ktoré je v predaji od 15. apríla.