Zamýšľali sa nad tým, ako si vážime pamiatky

  • Spravodajstvo
  • 9. apríla 2014, 15:37
  • Autor:ip

V komunitnom centre ŽiWell sa opäť diskutovalo. Tentoraz organizátori série stretnutí Riešenia pre Piešťany pripravili tému Vážime si pamiatky? Koncom marca sa k tejto problematike vyjadrili pozvaní hostia.

Debatovať prišli riaditeľ Balneologického múzea Vladimír Krupa, hovorca Západoslovenskej energetiky Ján Orlovský, architekt Ľubomír Mrňa, prednostka radnice Denisa Bartošová a vedúca referátu územnej správy mestského úradu Jana Vitková. K nim sa pripojil v závere i šéf Klubu vodného póla Kúpele Piešťany Ľudovít Kubán.
J. Orlovský hovoril o projekte rekonštrukcie starej Elektrárne. Spoločne s mladými architektmi Michalom Ganobjakom a Vladimírom Hainom spomenuli, že v súčasnosti je v tomto projekte už preinvestovaných 2,2 milióna eur a potrebovali by minimálne ešte dva milióny.
Otvorenie prvej časti zrekonštruovanej elektrárne je naplánované na mesiac máj.

Viac sa dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 15, ktoré je v predaji od 8. apríla.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 26. júna 2026
Meniny má Adriána, zajtra Ladislav, Ladislava