Všetky činžiaky budú žlto-modré s logom barlolámača

  • Spravodajstvo
  • 1. apríla 2014, 09:08
  • Autor:vd

Od apríla musia všetky činžiaky v Piešťanoch, ktoré chcú obyvatelia zatepľovať a rekonštruovať, povinne natrieť vo farbách mesta.

Na bočnej stene každého bytového domu má byť vyobrazený barlolámač vysoký trinásť metrov. Jeho logo v  šedej farbe dodá domovým dôverníkom mesto.
Rozhodli o  tom mestskí poslanci na štrnástom marcovom zasadnutí, ktorí schválili návrh krajinnej architektky Kataríny Strakatej-Panelovej o jednotných farbách bytových domov. Odborníčka odporučila parlamentu zjednotiť farebnosť všetkých bytových domov a  každý činžiak označiť logom barlolámača. V tajnom hlasovaní sa nadpolovičná väčšina poslancov vyjadrila za predložený návrh. Celé Piešťany budú žlto-modré.

Viac o pripravovanej elektronickej aukcii na výber zhotovovateľa loga sa dočitate v Piešťanskom týždni číslo 14, ktoré je v predaji od 1. apríla.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 26. júna 2026
Meniny má Adriána, zajtra Ladislav, Ladislava