Havrani prehrali 0:3 a Košice majú mečbal!

• 1. apríla 2014, 19:34

Semifinálová séria medzi hokejistami ŠHK 37 Piešťany a HC Košice v utorok pokračovala piatym zápasom, keď bola séria vyrovnaná 2:2. Havrani cestovali do Košíc s tým, že spravia všetko pre to, aby si domov priviezli mečbal. Nečakalo ich však nič jednoduché. Prvá tretina bola celkom vyrovnaná, dokonca mierne navrch mali Piešťanci, no gólovo sa presadiť nedokázali. V druhom dejstve však začali úradovať domáci, a najskôr sa pekne presadil Svatoš a o pár minút neskôr premenil trestné strieľanie Jenčík. V treťom dejstve sa havrani chceli pokúsiť o zázrak, no Košičania pridali tretí gól do prázdnej brány a tak sa oceliari ujali vedenia v sérii 3:2. Šiesty zápas je na programe vo štvrtok a havranom pôjde o všetko!

HC Košice – ŠHK 37 Piešťany 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) – stav série: 3:2
Góly: 27. Svatoš (Sojčík, Bicek), 31. R. Jenčík (z tr. strieľania), 59. R. Jenčík (M. Bartánus)

Vylúčení: 4:4, navyše: T. Melichárek (Piešťany) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, T. Orolin – Gajan, Smrek, 4043 divákov

Košice: Staňa – Štrbák, Cebák, Šeda, Macejko, Deyl, Klouček, od 22. min Hinďoš – R. Jenčík, P. Bartoš, M. Bartánus – Jokeľ, Matúš Chovan, Svatoš – Sojčík, Češík, Bicek – D. Pašek, Hrnka, Skalický
Piešťany: Tomek – Drgoň, R. Filip, Rais, Brňák, Škadra, Bučka, Biro, Cuník – S. Saliji, Peško, Lušňák – T. Melichárek, Mišura, V. Nemec – Haring, Hamrák, Románek – Holovič, Schmidt, Stupka
Viac sa o zápase dočítate v nasledujúcom vydaní Piešťanského týždňa!
Pozrite si najdôležitejšie momenty stretnutia!