Hokejisti podľahli Košiciam 1:4 a séria je vyrovnaná na 2:2

• 29. marca 2014, 21:12

Piešťanskí hokejisti sa po piatkovom víťaznom zápase opäť predstavili na domácom ľade proti Košiciam, ktoré chceli semifinálovú sériu vyrovnať na 2:2. Do zápasu však nastúpili „iné“ Košice. Piešťanci síce viedli od siedmej minúty, no hostia prevzali iniciatívu a štyrmi gólmi v rade otočili výsledok stretnutia a zvíťazili 4:1. Semifinálová séria je tak vyrovnaná 2:2 a presunie sa opäť do Košíc, kde sa v utorok pobijú obe mužstvá o piaty zápas.

ŠHK 37 Piešťany – HC Košice 1:4 (1:2, 0:2, 0:0) – stav série: 2:2
Góly: 7. Melichárek (V. Nemec, Brňák) – 9. Jenčík, 15. Češík (Bicek, Sojčík), 35. M. Bartánus (Štrbák, Sojčík), 35. Jokeľ (Klouček)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: 23. Deyl (Košice) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Müllner – Sčensný, Šefčík, 2152 divákov

Piešťany: Šúrek – Drgoň, R. Filip, Rais, Brňák, Škadra, Bučka, A. Hruška, Cuník – S. Saliji, Peško, Lušňák – T. Melichárek, Mišura, V. Nemec – Haring, Hamrák, Románek – Chylo, Holovič, Stupka
Košice: Staňa – Štrbák, Černák, Šeda, Kolba, Deyl, Klouček, Cebák, Macejko – Jenčík, P. Bartoš, M. Bartánus – Jokeľ, Matúš Chovan, Svatoš – Sojčík, Češík, Bicek – D. Pašek, Hrnka, Skalický

Hlasy:
Milan Klement (tréner Piešťan): "Mali sme dobrý začiatok, viedli sme 1:0. Potom sme však Košiciam pomohli ku gólom. Pri ich druhom presnom zásahu nám ušiel hráč, čo by sa nemalo stávať. Košičania boli dnes ďaleko aktívnejší ako včera. Ich hra nám príliš nesedela, k ničomu nás nepustili a zaslúžene zvíťazili."

Anton Tomko (tréner Košíc): "Nastúpili sme do zápasu s lepším herným prejavom. Dostali sme síce gól v oslabení, ale chlapci to zvládli a podarilo sa nám ešte v prvej tretine otočiť skóre duelu. V druhej tretine sme výsledok naklonili na našu stranu. Mali sme tam veľa pekných akcií. Tretia tretina bola o udržaní zápasu."
Viac sa o zápase dočítate v nasledujúcom vydaní Piešťanského týždňa!
Pozrite si najdôležitejšie momenty stretnutia!