„Havrani porazili Košice 2:0 a ujali sa vedenia v sérii

• 28. marca 2014, 21:11

Semifinálová séria medzi Piešťanmi a Košicami sa za stavu 1:1 presunula do Piešťan. V treťom semifinálovom stretnutí sa hral veľmi dobrý hokej od začiatku zápasu a ako prví sa tešili z gólu domáci hráči, keď sa v 13. minúte presadil Stupka. Piešťany držali svoje vedenie počas celého zápasu a výbornou defenzívou odrážali košické útoky. V poslednej minúte to hostia skúšali hrou bez brankára a na konečných 2:0 pečatil strelou do prázdnej brány opäť Stupka. Piešťany sa tak ujali vedenia 2:1 v sérii!

ŠHK 37 Piešťany – HC Košice 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) – stav série: 2:1
Góly: 13. Stupka (Holovič, Chylo), 60. Stupka (R. Filip)

Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, P. Stano – Kacej, Orolin, 2399 divákov

Piešťany: Šúrek – Drgoň, R. Filip, Rais, Brňák, Škadra, Bučka, A. Hruška, Cuník – S. Saliji, Peško, Lušňák – T. Melichárek, Mišura, V. Nemec – Haring, Hamrák, Románek – Stupka, Holovič, Chylo
Košice: Staňa – Štrbák, Deyl, Šeda, Cebák, Macejko, Klouček, Hinďoš, Kolba – R. Jenčík, P. Bartoš, M. Bartánus – Jokeľ, Matúš Chovan, Svatoš – Bicek, Češík, Sojčík – D. Pašek, Hrnka, Skalický

Hlasy:
Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): "Bojovalo sa o každý kúsok ľadu, využili sme jednu zo šancí a tento jeden gól rozhodol o zápase. V tretej tretine sme sa zbytočným vyhodením puku dostali do početnej nevýhody, súper to našťastie nevyužil. Chalani do toho dali všetko a v závere sa nám podarilo dať gól do prázdnej bránky. Musím vyzdvihnúť výkon brankára Martina Šúreka."

Anton Tomko (tréner Košíc): "Bol to zápas o jednom góle, mrzí nás šanca, ktorú sme hneď v úvode nevyužili. Piešťany nás nepúštali do významných priestorov, hrali obetavo. Škoda, že sme nevyužili presilovku 5 na 3. Bez gólov sa nedá vyhrávať."
Viac sa o zápase dočítate v nasledujúcom vydaní Piešťanského týždňa!
Pozrite si záznam najdôležitejších momentov stretnutia!