Mladí karatisti boli blízko medailám

• Spravodajstvo
  • 27. marca 2014, 09:56
  • Autor:Michal Babiar

Západná únie karate (ZÚK) organizovala 23. marca v Senici prvé kolo Majstrovstiev ZÚK a organizátorom súťaže bol domáci klub Hanko kai Senica. Na podujatí sa predstavilo ako 80 súťažiacich, medzi ktorými bolo 15 najlepších z klubu Seigokan Piešťany – Vrbové.

Z piešťanskej vetvy klubu Seigokan sa podujatia zúčastnili: Daniel Kolnik, Annamária Valová, Marko Klement, Veronika Ščipáková, Boris Burzík, Timko Šurin, Samuel Potrok, Christopher Salviány, Denis Hadviga , Michal Mičica,  Mikuláš Melicher,  Matúš Mjartan,  Alex Jánoška,  Nikoleta Hrčková,  Gabriel Korman, okrem, ktorých súťažilo aj šesť najlepších karatistov z Vrbového: Martin Mešenec, Christopher Svitok, Martin Lago, Ninka Šmidová, Marek Machovič, Šimon Prievozník. Úplní začiatočníci zo Seigokan sa väčšinou prebojovali až do semifinále. I keď nestáli na stupni víťazov, mali k nemu veľmi blízko. Marek Machovič sa spolu s Matúšom Mjartanom prebojovali do finále kata 7 a 6 kyu. Obaja zužitkovali svoje súťažné skúsenosti. Marek vyhral a Matúš bol druhý. Veľký úspech je i medailová pozícia Martina Mešenca, ktorý ako súťažne úplný nováčik skončil v kumite do 11 rokov na treťom mieste.