Dve červené karty rozhodli o prehre Vrbového

• Spravodajstvo
  • 18. marca 2014, 13:51
  • Autor:P.Sedláček

Futbalisti MFK Vrbové v sobotu v druhom jarnom zápase piatej ligy nastúpili na domácom ihrisku proti Dunajskej Lužnej. Za zlého počasia uspeli hostia, ktorí využili dvojnásobnú presilovku a zvíťazili 2:0.

V prvom polčase začali lepšie hostia, hrali po vetre a za stáleho dažďa mali viac z hry, i keď vyložené šance si nevypracovali. Dvakrát nechali vyniknúť domáceho brankára. Vrbovčania sa snažili ohroziť bránku hostí len strelami z diaľky, aj preto diváci gól nevideli. Po zmene strán prestalo pršať, ale vietor zostal. V 51. minúte v súboji o loptu fauloval domáci Cheikh Adrame Sarr útočníka hostí, za čo dostal červenú kartu. Bolo to veľmi prísne vylúčenie za faul na klzkom teréne. V 65. min asistent rozhodcu nezamával údajné postavenie mimo hru, domáci brankár Jurica musel vybehnúť, pričom fauloval útočníka hostí a aj on dostal červenú kartu. Kopala sa penalta. Loptu si postavil kapitán hostí Puchner, no mieril nad bránku. Domáci bez dvoch vylúčených hráčov odolávali prevahe hostí asi desať minút, keď v 75. min dal Nosko vedúci gól. Bolo len otázkou času, kedy hostia zvýšia svoje vedenie. Stalo sa tak o desať minút, keď Martinka upravil na konečných 2:0 pre Dunajskú Lužnú.

Zostava MFK: Jurica – Cheikh Adrame Sarr, Andrísek, Poláček, Mišura (78. Lackovič), Sumer (68. Amcha), T. Gažík, Kubica, Kuťka, Spál (51. Kurinec), Jorík