„Havrani“ postúpili do semifinále extraligy !!!

• 17. marca 2014, 20:57

Hokejisti ŠHK 37 postúpili do semifinále play-off hokejovej Tipsport extraligy! Rozhodol o tom piaty zápas série, ktorý „havrani“ zvládli na výbornú a vyhrali ho 3:0. Základ úspechu postavili už v prvej tretine, ktorú vyhrali 1:0. Poprad však už nemal čo stratiť a tak hru viac otvoril, čo znamenalo aj niekoľko dobrých príležitostí, no tie Šúrek pochytal. Piešťanci však tradične hrali výborne v defenzíve, ktorá bola nepriestupný a navyše v poslednej časti pridali ďalšie dva góly z hokejok Mišuru a Lušňáka. Piešťanský hokejisti tak vo štvrťfinálovej sérii zdolali Poprad 4:1 na zápasy. Na súpera do semifinále si však musia ešte počkať, vyzerá to však, že sa stretnú s Košicami.

ŠHK 37 Piešťany – HK Poprad 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) – konečný výsledok série 4:1, do semifinále postúpili Piešťany
Góly: 15. Hamrák (Škadra, Stupka), 53. Mišura (V. Nemec, T. Melichárek), 57. Lušňák (T. Melichárek, Peško)

Vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše Kroták 10 min + DKZ za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Müllner – Tvrdoň, Výleta, 2142 divákov

Piešťany: Šúrek – Drgoň, R. Filip, Rais, Brňák, Škadra, Bučka, Biro, Cuník – S. Saliji, Peško, Lušňák – T. Melichárek, Mišura, V. Nemec – Stupka, Hamrák, Románek – Chylo, Schmidt, Holovič

Poprad: Masalskis – Malina, D. Brejčák, Fabian, Kurali, Urban, Makovský, Marek Nagy, Dinda – A. Lapšanský, Štals, Ľ. Vaic – A. Kroták, Mlynarovič, Matúš Paločko – Jabrocký, Belluš, L. Paukovček – Drábek, S. Takáč, T. Sýkora

Hlasy:

Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): "Stav bol 3:1 na zápasy, dnes sme to chceli dobojovať. Vedeli sme, že Poprad bude hrať aktívne, boli sme však pozorní v obrane. V závere prvej tretiny sa nám podarilo dať gól na 1:0. V druhej tretine sme mali šancu na to, aby sme odskočili, ktorú sme v presilovej hre aj využili, bol to kľúčový moment zápasu. Tretí gól bol už len pre skrášlenie výsledku. Musím vysloviť veľké poďakovanie chalanom, bojovali oduševnene a zodpovedne. Podržal nás hlavne brankár Šúrek."

Milan Jančuška (tréner Popradu): Dobrá defenzíva Piešťan nás nepustila k súperovej bránke. Rozhodujúce boli presilové hry, ktoré sme nezvládli. V oslabení sme dostali gól, ktorý rozhodol a zlomil nás. Je to pre nás obrovské sklamanie, lebo sme si na Piešťany verili. V dvoch zápasoch nedať gól – to svedčí o výsledku. Nenašiel sa líder, ktorý by pozdvihol zostavu. Prehrali sme, a tak súperovi gratulujem k postupu. Základná časť bola dobrá, avšak pre nás neprišla čerešnička na torte."
Viac sa o zápase dočítate v nasledujúcom vydaní Piešťanského týždňa.
Pozrite si video s najzaujímavejšími momentami stretnutia!