18 000 ušetrených eur použijú na opravu komunikácií

  • Spravodajstvo
  • 12. marca 2014, 08:17
  • Autor:jk

Mimoriadne teplá zima dopomohla kúpeľnému mestu ušetriť 18-tisíc eur. Z 540 ton posypového materiálu – kamennej drte – sa na údržbu komunikácií minulo len sedem ton.

Zhruba pred tromi týždňami Služby mesta Piešťany (SMP) zrušili aj pohotovosti pracovníkov. Tí na cesty pre sneh počas zimnej sezóny vyrážali len trikrát – vlani 7. decembra, v tomto roku 29. januára a 2. februára. Riaditeľ SMP Ernest Jančina hodnotí uplynulé obdobie z pohľadu údržby ako „mimoriadne nenáročné“. Organizácia mohla ušetriť 18-tisíc eur najmä na mzdách pracovníkov, pohonných hmotách a pomoci subdodávateľov. „Spoločne s mestom plánujeme nákup vlastnej techniky. Ak sa obstaranie traktora a nakladača zrealizuje, služby subdodávateľov nebudeme potrebovať,“ povedal pre Piešťanský týždeň E. Jančina.

Viac sa dočítate v Piešťanskom týždni číslo 11, ktoré je v predaji od 11. marca.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 27. júna 2026
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta