Na druhom Pieščanskom rýnku sa fašiangovalo

  • Spravodajstvo
  • 1. marca 2014, 19:56
  • Autor:vd

V kotlíku sa varila držková s hlivou, dievčatá vysmážali šišky a natierali domácim lekvárom , mládenci čistili zemiaky do gulášu, remeselníci ponúkali svoje umelecké diela, ľudia si kupovali semiačka zeleniny z domácej produkcie, boli tu džbánky, výšivky, odevy, keramika, čačky-mačky všetkého možného druhu. Každý tu každého prekrikoval, ľudia sa smiali, tešili z prvého marcového slniečka a čakali na maškary.

Tie prišli do dvora klubu ŽiWell so spevom a slaninou napichnutou na šable. Začalo vystúpenie FS Žito a potom parádna veselica. Večer patril fašiangovému koncertu v podaní Fuera Fondo a Hogo Čáves orchestra. Podujatie pripravili piešťanskí aktivisti (ŽiWell a Sieť dobra), nechýbala na ňom ani petícia proti Geneticky modifikovaným potravinám na Slovensku.
Pozrite si fotogalériu.
Viac sa dočítate v budúcom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 27. júna 2026
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta