TENIS: Cibulková je semifinalistkou v Acapulcu

• Šport
  • 28. februára 2014, 08:13
  • Autor:sita

ACAPULCO – 28. februára Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa stala semifinalistkou turnaja WTA v mexickom Acapulcu.

Vo štvrtkovom štvrťfinále si 24-ročná finalistka Australian Open 2014 poradila s Marinou Erakovicovou z Nového Zélandu 6:4, 7:5. Vďaka účasti v semifinále bude Cibulková v novom vydaní rebríčka WTA už na 12. mieste, ak uspeje v boji o finále s ôsmou nasadenou Šuaj Čang z Číny, potom sa posunie na 11. priečku, čo bude jej nové osobné maximum. Slovenka sa revanšovala Erakovicovej za prehru z vlaňajšieho parížskeho grandslamového Roland Garros a upravila vzájomnú bilanciu na 3:1.Cibulková, ktorá je jednotkou v Acapulcu, sa vyrovnala so stratou podania v treťom geme prvého setu. V ďalšom uspela pri súperkinom servise a o zisku prvého setu rozhodla v desiatej hre po brejkbale a zároveň prvom setbale. V druhom dejstve hneď v prvom geme prišla o svoj servis. Dokázala však vyrovnať ma 3:3. V rozhodujúcom dvanástom geme potom zmazala náskok súperky 40:15 a premenila prvý mečbal.
Výsledky štvrtkových stretnutí štvrťfinále dvojhry na tenisovom turnaji WTA Abierto Mexicano Telcel presentado por HSBC v mexickom Acapulcu (International, dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch):