Čajky skončili druhé v Slovenskom pohári

• Šport
  • 18. februára 2014, 17:11
  • Autor:T.Horký

V dňoch 14.-16. februára sa v bratislavskej HANT aréne a v pezinskej hale SOU Komenského uskutočnil Slovenský pohár v basketbale žien.

Na podujatí malo zastúpenie aj kúpeľné mesto prostredníctvom basketbalistiek Piešťanských Čajok. Tie sa prezentovali vynikajúcim umiestnením, keďže sa po výhrach nad Banskou Bystricou a Ružomberkom dostali až do finále, kde ich čakali basketbalistky Good Angels Košice. V súboji však Čajky ťahali za kratší koniec, celkovo skončili druhé, ale aj tak dosiahli historický úspech.
■ Čajky – ŠKP 08 Banská Bystrica 98:59 (28:11, 28:15,19:20, 23:13)
Piešťanské basketbalistky sa vo štvrťfinále stretli s Banskou Bystricou, ktorú jednoznačne prestrieľali 98:59. Základ úspechu položili už v prvom polčase, ktorý vyhrali 56:26. Hoci tretiu štvrtinu prehrali, v poslednej si už výsledok postrážili a pohodlne postúpili do semifinále.
Najviac bodov Čajok: Felixová 21, Dubeňová 19, Tatham a Fabianová po 12
■ Čajky – MBK Ružomberok 60:37 (23:5, 16:20, 12:4, 9:8)
Čajky v semifinále nečakalo nič ľahké, Ružomberok je silný súper, no priebeh stretnutia tomu nenasvedčoval. Piešťanky jednoznačne ovládli prvú časť zápasu, no druhú prehrali o štyri body. Po zmene strán však už kontrolovali hru, držali svoj náskok a celkovo zvíťazili 60:37. Piešťanské basketbalistky sa tak po prvýkrát v histórii prebojovali do finále.
Najviac bodov Čajok: Zentková 14, Bartoňová 13, Tatham 12
■ Good Angels Košice – Čajky 78:65 (17:19, 21:27, 20:8, 20:11)
Hráčky Piešťan sa vo finále postavili proti „Dobrým anjelom“ z Košíc, a boli to práve Čajky, ktoré udávali zo začiatku tempo zápasu. Podarilo sa im vyhrať prvú i druhú štvrtinu a do druhého polčasu išli s nádejným výsledkom 46:38. Košičanky však preukázali svoje skúsenosti, odskočili Čajkám na rozdiel 13 bodov a po víťazstve 78:65 ovládli Slovenský pohár.
Najviac bodov Čajok: Bartoňová 21, Tatham 15, Minčíková 14
Zostava Čajok: Felixová, Dubeňová, Tatham, Fabianová, Minčíková, Krč-Turbová, Bartánusová, Bartoňová, Zentková, Pilátová