Florbalisti FBC Páv v Šali s polovičným ziskom

• 14. februára 2014, 14:01
  • Autor:sd/fbc

V piatom dvojkole druhej florbalovej ligy sa hráči FBC Páv Piešťany predstavili na palubovke v Šali. Najskôr si zmerali sily s domácimi florbalistami, ktorým podľahli 5:6, v druhom zápase si však Piešťanci napravili chuť a „béčko“ Púchova prestrieľali 10:7.

CVČ Šaľa – FBC Páv Piešťany 6:5 (3:1, 2:1, 1:3)
Túžbu oplatiť Šaľanom prehru 3:8 z minulého kola začali piešťanskí florbalisti napĺňať už od štvrtej minúty, v ktorej sa dostali do vedenia. I keď mali „pávi“ viac z hry, šťastie sa priklonilo na šaliansku stranu a po prvej tretine bolo 3:1 pre domácich. Rýchle dva góly zo začiatku druhej tretiny posadili domácich na koňa, ktorí však prestali hrať a nakoniec sa museli strachovať o výsledok. „Pávi“ v poslednej tretine vrhli všetky sily do útoku a po niekoľkých nastrelených žrdiach konečne trafili aj do čierneho. Štyri minúty pred koncom svietil na ukazovateli stav 6:5 pre Šaľu, ktorá si však aj s vypätím všetkých síl svoje vedenie udržala.
Góly FBC: Pazderka 3, Mihálik, Lednick

O zápase proti FBK Púchov sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa číslo 7, ktoré je v predaji od 11. februára.